در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
درج آگهي در سايت رسانه تبلیغاتی آگهی ایران رايگان است و مسئوليت آن با آگهي دهنده مي‌باشد، با توجه به تعداد زياد آگهي در رسانه تبلیغاتی آگهی ایران، لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي مبذول داريد.

رسانه تبلیغاتی آگهی ایران ، درج آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی و آگهی های ویژه

دستگاه ژئوالکتریک قطبش القایی IPRS

دستگاه ژئوالکتریک قطبش القایی IPRS

آگهی رایگان
  • صنعت ماشین آلات صنعتی
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۴۰۱/۰۱/۱۶
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۱/۰۱/۱۶
  •    تهران تهران
  • 281 بازدید
  • قیمت : 153,000,000 تومان
دستگاه ژئوالکتریک IPRS یا Induced Polarization Resistivity Survey با قابلیت اندازه گیری:
1- قطبش القایی زمین (Induced Polarization) که در آن زمین به صورت یک خازن در نظر گرفته می شود که مدت زمان شارژ و دشارژ آن توسط دستگاه اندازه گیری می شود.
2- مقاومت ظاهری زمین (Apparent Resistivity)
3- پتانسیل الکتریکی زمین (Self Potential)
محصولی کاملاً بومی است که به دست توانمند کارشناسان و مهندسین گروه مهندسی کیا الکترونیک برای نخستین بار در خاورمیانه طراحی و تولید گردیده است.
این دستگاه دارای 2 کانال ورودی است که می توان توسط آن الکترودها را در انواع چیدمان یک بعدی، دو بعدی (2D) و سه بعدی (3D) آرایه بندی نمود. لذا توسط این دستگاه می توان گراف های سه بعدی از لایه های مختلف زمین تهیه نمود.

در روش ژئو الکتریک و قطبش القایی، جریان توسط فرستنده (Transmitter) دستگاه ژئوالکتریک از طریق الکترودهای جریان به لایه های درونی زمین فرستاده میشود و از طریق جفت الکترود پتانسیل متصل به زمین، اختلاف پتانسیل ناشی از عبور جریان توسط گیرنده (Receiver) دستگاه ژئوالکتریک دریافت و قطبش القایی زمین اندازه گیری می شود. دستگاه ژئوالکتریک و قطبش القایی مورد استفاده در برداشت های زمینی هم می تواند همزمان گیرنده و یا فرستنده باشد و یا از گیرنده و فرستنده جداگانه استفاده نومد. دستگاه های فرستنده و گیرنده دستگاه ژئوالکتریک و قطبش القایی مجزا معمولاً دارای قدرت بسیار بالاتر در مقایسه با دستگاه های ژئوالکتریک و قطبش القایی یکپارچه هستند.
موقعیت جغرافیایی هر الکترود در طی برداشت ها توسط GPS دستی ثبت می گردد. نکته ای که باید به آن توجه شود این است که تفسیر داده های برداشتی منوط به دانستن موقعیت الکترودها یا آرایش الکترودها نسبت به یکدیگر است.

کاربرد دستگاه ژئوالکتریک IPRS:
کاربرد عمده دستگاه های ژئوالکتریک و قطبش القایی در اکتشافات مواد معدنی (خصوصاً مواد فلزی)، اکتشاف آب های زیر زمینی، بررسی های مهندسی به منظور شناسایی حفره ها، گسل ها، شکاف ها، یخچال ها، تونل های زیر زمینی، باستان شناسی (به خصوص شناسایی ساختمان های قدیمی و بناهای مدفون)، تعیین محل زباله آلوده مدفون (در بررسی های زیست محیطی)، تعیین عمق و ضخامت لایه ای زمین شناسی و هیدروژئولوژی (لایه های نفتی و گازی) و همچنین تشخیص ناهنجاری های درون زمینی، اندازه گیری مقاومت خاک جهت تعیین میزان خورندگی فلازات و چندین کاربرد دیگر می باشد.
مشهد سناباد 5 نبش سنایی 6 پ 297 آقاسی زاده زمین ایمن

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان